„Dabar yra visokių sveikatinimo grupių: fitnesas, pilatesas, kalanetika. Žmonės prisiskaito, sako „man tas tinka“, tačiau nueidami į tas grupes jie nežino, kokios jų raumenų grupės yra nusilpusios ir kokios įtemptos. Žmogus mano, kad jis, nuėjęs į sporto klubą ar kalanetiką, gydys save. Deja, taip nėra. Žmogus nueina į šituos klubus, prieš tai negavęs jokios informacijos, į ką jis turi atkreipti dėmesį, kurias raumenų grupes turi stiprinti ir kurias tempti.
Kartais skundų neturintis žmogus jau turi daug nebylių funkcinių raumenų ir kaulų sistemos sutrikimų, o nuėjęs į sporto klubą, atsiduria tarp sveikatinimo specialistų, neturinčių medicininio išsilavinimo. Šie neretai jam parašo sportavimo programą, kurioje raumenį, kurį reikia tempti, liepia stiprinti. Kai žmogus tą raumenį užstiprina, susidaro raumenų disbalansas ir jis po poros mėnesių ateina pas mus su disko išvarža“, – kalba J. Girskis.
Neurologas pažymi, kad prieš eidamas sportuoti ar užsiimti kita sveikatinimo veikla, žmogus turi pirmiausia apsilankyti pas specialistą, kuris jam rekomenduotų, ką daryti su savo kūnu: gal žmogui reikia ne į sporto klubą, o reabilituoti, sutvarkyti kūną.
Bendri patarimai – neprofesionalu
„Mūsų visuomenėje ir aukštosiose mokyklose nepaaiškinama nei kineziterapeutams, nei fizinės medicinos daktarams, nei neurologams, kad gydytojai turi atskirti, kur baigiasi sveikatinimas ir kur prasideda reabilitacija. Todėl daugelis gydytojų sako žmogui: „sportuokite, esate jaunas, eikite į baseiną.“
Tokie patarimai galėjo būti duodami gydytojų, kurie mokslus baigė po antrojo pasaulinio karo, nurimus jo audroms, kai medicinoje dar nebuvo daug žinių ir pažangos, bet anaiptol ne šiandien. Tada jie galėjo duoti bendro pobūdžio patarimus, bet nūdien, kada medicinos mokslas yra aukštumose ir žinomi visi procesai, kurie vyksta raumenų ląstelėse, kaip galima šnekėti tokius niekus? Ar čia medicinos paslauga, už kurią dar turi mokėti?
Visą straipsnį skaitykite: tv3.lt